Deník – Přípravy

publikováno v: Expedice S.M.U. 16 | 0

Jenomže nic není tak jednoduché, jak to na začátku vypadá. Hlavně, pokud jde o Albánii. Termín, domluvený na duben/květen 2017 padá (ne naší vinou) a posouvá se na září 2017. To trochu nám komplikuje situaci.

Ale co se divíme, tohle všechno už přece známe. Nový termín, noví lidé v týmu, noví sponzoři.

Začátkem srpna přípravy na expedici vrcholí. Termín naší expedice, určený na konec září a začátek října se blíží.

Když všechno dobře dopadne a nastane příznivá konstalace hvězd, vyrazíme ve čtvrtek  21. září na naši vysněnou výpravu.

Tentokrát nepojedeme společně, ale ve dvou skupinách. Po loňských zkušenostech na hraničních přechodech v Černé Hoře a Albánii, volíme pro člun a výstroj pohodlnější cestu přes Itálii do Bari, trajektem do Durrës, kdežto druhá skupina, potápěči, odletí 21.9 z Prahy přes Řím do Tirany a odtud auty do místa našeho prvního působení.

Takový je tedy plán!  ALE …!

Právě to zlé a pověstné „ALE“!! Když už si člověk myslí, že je všechno v pořádku, organizace a plán jedno jest, přichází to „ALE“! Na poslední chvíli nám vypověděl důležitý sponzor a odmítl zapůjčit přislíbené auto.

Prostě – NEMÁME DODÁVKU !

Najednou nemáme auto, které by bylo schopné přepravit veškerou naší výstroj a vybavení a zároveň člun. A to je hodně velká komplikace!! Počítali jsme s půjčením auta, naplánovali cestu, koupili drahý lístek na trajekt z Bari do Durrës, zajistili řidiče a NIC!!  A to všechno týden před odjezdem!

Nakonec se klukům podaří zajistit jiné auto, ale to nemá tažné zařízení! To znamená, během pondělí koupit a namontovat tažné zařízení, projít technickou a zajistit naložení auta materiálem. Odjet musí  20.9 odpoledne, protože 21.9.2017 ve 22:00 musí být s celým nákladem v Bari u trajektu.

Zatím co Ilja, David a David si budou užívat nekonečných italských dálnic a těšit se na romantickou, asi 10-ti hodinovou plavbu z Bari do Durrës, my ostatní máme zaplacený vyhlídkový let z Prahy do Říma a Tirany. Sraz celého týmu je 22.9.2017 v přístavu v Durrës!

Pokračování…